3 lipca, 2022

Moje Blog

Kolejna witryna WordPress

Jak wykończyć cegłą lub kamieniem swoje wnętrze?

2 min read

Moja pasja do projektowania wnętrz i wystroju wnętrz nieustannie ewoluuje. Nic na to nie poradzę, ale zawsze szukam nowych pomysłów i nowych sposobów na stworzenie wyjątkowej przestrzeni. Od szukania najlepszych trendów w aranżacji wnętrz, takich jak  aksamit , po tworzenie jedynej w swoim rodzaju przestrzeni z kamiennymi płytkami  licowymi, zawsze szukam sposobów, aby mój dom był przytulny i odzwierciedlał mój styl.

To powiedziawszy, zdałem sobie sprawę, że część mojego mieszkania, którą najbardziej zaniedbuję, to ściany. Jasne, odrobina farby pomaga stworzyć tonację, a tapeta robi wrażenie, ale co z tak naprawdę nadaniem tonowi reszty pokoju, tworząc ścianę z płytek i cegieł?

Ceglane ściany / odsłonięta cegła

Odsłonięta cegła mogła po raz pierwszy trafić na scenę jako część ruchu biodrówek na poddaszu, ale teraz jest i zawsze była świetnym sposobem na dodanie tekstury i tego specjalnego czegoś do ścian. Wszechstronność klocków sprawia, że ​​jest to dobry sposób na łączenie tekstur, a także na wybór koloru pasującego do Twojego schematu. Od tradycyjnej czerwonej cegły, aby stworzyć bardziej wyluzowany i przytulny design, po chłodną biel, która pomaga połączyć każdy nowoczesny pokój. Naprawdę podoba mi się dwoistość, jaką zapewnia – kolor i faktura, po prostu nie możesz się pomylić.

Kamienne płytki dzielone

Innym sposobem na nadanie ścianom jeszcze większej tekstury i koloru jest wybór kamiennych płytek licowych. Płytki są idealne do bardziej nowoczesnego projektu i mogą pomóc dodać nowoczesny, luksusowy wygląd do każdej przestrzeni. Płytki można wykorzystać do stworzenia sztucznej ściany komina lub nawet do podkreślenia niewielkiego fragmentu ściany. Osobiście bardzo bym chciał użyć ich jako sposobu na wysklepienie małego przedpokoju lub nawet jako część elewacji moich ścian zewnętrznych.

Dlaczego warto wybrać płytki z cegły i kamienia?

Cegła i płytki kamienne są na liście tego, co uczyni mój wymarzony dom. Najlepsze jest to, że jeśli jesteś zapalonym majsterkowiczem, a nawet śmieciem chcącym majsterkować, jak ja, możesz samodzielnie uporządkować ścianę. Wystarczy mocny klej i fuga!

Opcja szybkiej i łatwej instalacji jest ogromnym powodem, dla którego wolałbym raczej stworzyć ścianę dekoracyjną z cegieł i płytek kamiennych niż pójść drogą tapetowania. Jasne, malowanie może być łatwiejsze, ale nie uzyskasz takiego popu, jaki może dać ci teksturowana ściana.

Wszechstronność to również duży bonus. Możesz użyć płytek, zarówno kamiennych, jak i ceglanych, w pomieszczeniach lub nawet użyć ich do stworzenia wyskakującej ściany zewnętrznej. Sprzedaję się na kafelkach i chyba najtrudniejszą decyzją jest wybór stylu i koloru! Dobrą rzeczą jest to, że bardzo łatwo jest pobrać próbki płytek, które pomogą Ci stworzyć pożądany wygląd.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.