3 marca, 2024

Moje Blog

Kolejna witryna WordPress

Najgorsze linie lotnicze w USA

2 min read

Według Wall Street Journal, American Airlines to najgorsze linie lotnicze w Ameryce . Gazeta opublikowała w środę kartę wyników linii lotniczych 2019 , która uplasowała Amerykanów na ostatnim miejscu z dziewięciu amerykańskich linii lotniczych. Według raportu, linia lotnicza nr 1 w Ameryce trzeci rok z rzędu to Delta Air Lines.

Raport roczny klasyfikuje linie lotnicze w następujących siedmiu obszarach: punktualne przyloty, odwołane loty, ekstremalne opóźnienia, dwugodzinne opóźnienia na asfalcie, niewłaściwie obsłużony bagaż, mimowolne wpadki i skargi. Amerykanin, który zajmował ostatnie miejsce od trzech z ostatnich pięciu lat, miał najgorszy wynik w czterech z siedmiu kategorii: odwołane loty, dwugodzinne opóźnienia na asfalcie, niewłaściwie obsługiwany bagaż i mimowolne wpadanie.

„Przez ponad połowę 2019 roku spór kontraktowy między Amerykaninem a jego mechanikami był zasadniczo negocjowany na asfalcie, a pasażerowie płacili wysoką cenę” – napisał Wall Street Journal . „Od połowy lutego do końca sierpnia, American każdego ranka wyłączało z eksploatacji dużą liczbę samolotów, zmuszając do odwołań i opóźnień oraz pozostawiając klientów unieruchomionych”.

Najwyżej sklasyfikowana Delta ma „najwyższy w branży wskaźnik odwołań”, zgodnie z publikacją, i jest najlepsza w trzech kategoriach: odwołane loty, punktualne przyloty i mimowolne wpadki.

JetBlue, największy przewoźnik na międzynarodowym lotnisku Logan , uplasował się na szóstym miejscu i uzyskał najgorszy wynik pod względem ekstremalnych opóźnień.

W raporcie wykorzystano dane z masFlight i Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych. To już 12 rok, w którym publikacja przedstawia zestawienie wyników przewoźników amerykańskich.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.