3 marca, 2024

Moje Blog

Kolejna witryna WordPress

Dziecięca pościel – jaką wybrać, aby była bezpieczna?

2 min read

Kupno idealnej pościeli dziecięcej jest znacznie trudniejsze, niż się wydaje. Trzeba zadbać o każdy element wyprawki niemowlęcej tak, aby była bezpieczna dla dziecka. To przecież rzecz, która będzie obok niego co noc i będzie dbać o jego komfort podczas snu. Poza tym, może także zapewnić dziecku ciepłe i przytulne miejsce do spania. Jaka pościel będzie najlepszym wyborem?

Z jakiego materiału powinna być wykonana pościel dla dziecka ?

Przy wyborze zestawu pościeli, dość istotnym czynnikiem, jaki zawsze powinniśmy wziąć pod uwagę, jest materiał, z którego ją wykonano. Jest to bardzo ważne, gdyż pościel ma bliski kontakt ze skórą niemowlaka, a dodatkowo ma bezpośredni wpływ na wygodę i komfort snu. Dzieci są bardzo wrażliwe na wszelkie bodźce, także te związane z dotykiem, więc należy starannie dobrać pościel, najlepiej celować w tę zrobioną z wysokiej jakości surowca. Dobrze jeśli będzie nie tylko naturalny, ale też przyjemny w dotyku. Co więcej, każdy producent dzianin perre drukowanych z pewnością potwierdzi, że pościel we wzory będzie zachęcać najmłodszych do przebywania w łóżku. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie porządnego materiału pokrytego zachęcającym, kolorowym nadrukiem.

Potwierdzenie bezpieczeństwa jest obowiązkiem producenta tkanin drukowanych dla dzieci

Podstawową kwestią, o jakiej trzeba pamiętać przy wybieraniu pościeli dla dzieci jest bezpieczeństwo. Pościel dla dzieci nierzadko jest obszyta dodatkowymi elementamiozdobami, przykładowo kokardkami czy frędzlami, ale nie są one zbyt bezpieczne. Tego typu ozdoby dodają uroku pościeli, ale mogą stać się przy okazji potencjalnym zagrożeniem, dlatego lepiej zastąpić je kolorowym nadrukiem. Wszyscy renomowani producenci mają je w w sprzedaży.
Zapewne nie każdy zdaje sobie sprawę, że wszystkie dzianiny wykorzystywane do produkowania wyrobów tekstylnych muszą mieć odpowiedni certyfikat, np. OEKO-TEX. Jego uzyskanie oznacza wykonanie kontroli w laboratorium i jednoznacznie potwierdza bezpieczeństwo konkretnego wyrobu. Kolejnym ważnym oznaczeniem jest GOTS – z jeszcze większymi restrykcjami. Jego obecność to znak, że kupujemy rzecz pochodzącą ze zrównoważonej, ekologicznej i etycznej produkcji. O bezpieczeństwie dziecięcej pościeli świadczy zatem przede wszystkim uszycie jej z przebadanych materiałów i brak wystających ozdób oraz zamków.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.